מי אנחנו

byfans_logo_150x150

אריות יהודה – ארגון אוהדי קבוצת בני יהודה ת"א

 

ארגון "אריות יהודה" הינו ארגון של אוהדי מועדון הכדורגל בני-יהודה ת"א, שהוקם בחודש מרץ 2008 ע"י מספר מאוהדי הקבוצה. לארגון רשומים נכון להיום 1,803 חברים והוא מוכר ע"י הנהלת המועדון, משטרת ישראל, תקשורת הספורט, עיריית ת"א וגופים נוספים כארגון הרשמי והראשי של אוהדי בני-יהודה.

הקמת הארגון

ארגון "אריות יהודה" הוקם במרץ 2008 על "חורבותיו" של חוג האוהדים הקודם, "השדים הזהובים" שהיה פעיל במשך שנים באופן לא סדיר והורכב ממספר קטן מאוד של פעילים. הקמת הארגון נעשתה ע"י מספר מאוהדי הקבוצה, חלקם פעילי חוג "השדים הזהובים" לשעבר, בתקופה בה קבוצת הבוגרים של בני-יהודה ת"א עשתה צעדי ענק לכיוון הליגה השנייה והייתה זקוקה לתמיכתם של אוהדי הקבוצה.

מהלך הקמת הארגון נבע, כמו-כן, מתוך רצון עז של מקימיו לפעול למען איחוד אוהדי הקבוצה והחזרתם למשחקי הקבוצה, מתוך הנחה שכמות הקהל האמיתית של בני-יהודה גבוהה בהרבה מזו שנרשמת במשחקי הקבוצה. לראייה, משחק גמר גביע המדינה בשנת 2006, בו עודדו את הקבוצה לא פחות מ-15 אלף אוהדים זהובים. תוך הפקת לקחים משנות פעילותו של חוג "השדים הזהובים", החליטו מקימי הארגון שעל מנת להשיג את מטרתם, עליהם להקים ארגון חדש, מאוחד, מקצועי ומסודר, שינוהל ע"י ועד המורכב מנציגי האוהדים.

הוועד יהיה גוף התנדבותי, ללא מטרות רווח, ופעילותו תתוקצב מכספי תרומות. בעוד הוועד יהווה היזם והמכוון הראשי של פעילויות הארגון, חבריו יהוו הכח המרכזי בפעילויותיו. יחסי הגומלין בין הוועד לחברי הארגון יהיו הדדיים ומעגליים: מצד אחד, חברי הארגון יתמכו בוועד באמצעות הצטרפות לפעילויותיו, ייזום והצעת פעילויות חדשות, מתן תרומות (לא רק כספיות) למען פעילותו התקינה של הארגון וכו. מצד שני, הוועד יתמוך בחברי הארגון באמצעות הקצאת המשאבים הנדרשים (לא רק כספיים) לצורך ביצוע הפעילויות, ייצוג חברי הארגון כלפי הנהלת הקבוצה, ביצוע פעילויות למען שמירה על האינטרסים של חברי הארגון ודאגה לצרכיו (לדוגמה הסעות למשחקי חוץ, עזרה בהוזלת מחירי כרטיסים) וכו'. את תכלית השאיפות של הוועד ניתן לסכם במשפט אחד: לדאוג לאינטרסים של אוהדי בני-יהודה, ובמקביל לדאוג לאינטרסים של המועדון עצמו.

מקימי הארגון פעלו ופועלים למען שיפור יחסי הגומלין בין אוהדי בני-יהודה להנהלת המועדון, במטרה להגביר את שיתוף הפעולה ולשמש למועדון גב רחב, וזאת במקביל לשמירה קפדנית על עצמאותו המוחלטת של הקהל, ותוך כדי הקפדה על גישה ברורה, לפיה המועדון היה, עודנו יהיה מעל כל הקשורים אליו: קהל, שחקנים, הנהלה וכל שאר העוסקים במלאכה.

חשוב להדגיש שהמטרה של הארגון, כמו גם של אוהדי בני-יהודה כולם, היא הצלחת הקבוצה! למקימי הארגון ומפעיליו אין שום רצון לכפות דעות על אחרים או לסתום פיות של אוהדים אחרים. להיפך, ברצונם להוות שופר של האוהדים ולנסות לייצג כמה שאפשר את רובם. בתוך כך, כל רעיון, הצעה או דעה יתקבלו בברכה, והוועד מזמין את כל חברי הארגון לעזור, להשתתף ולתמוך בפעילויותיו.

מטרות הארגון ודרכי פעולה

להלן מטרותיו של ארגון "אריות יהודה", כפי שנוסחו ע"י מייסדיו בעת הקמתו:

* לאחד את קהל האוהדים של בני-יהודה.
* להעיר אוהדים "רדומים", ובמקביל לנסות ליצור דור חדש של אוהדים.
* לחדד את הזהות של הקהל, ביחס לאוהדים עצמם וביחס למועדון.
* להוקיר ולהנציח את ההיסטוריה של בני-יהודה.
* לשמש צינור תיווך בין האוהדים לקבוצה.
* לחזק את הקשר בין המועדון לקהל, ע"י הטבות, מבצעים וכיו"ב.
* ליצור קשר שיתופי עם גופים כלכליים ומסחריים למתן הנחות לחברי הארגון.
* שיפור האווירה ביציעים בזמן משחקים ופעילות נרחבת למען מיגור האלימות וגילויי הגזענות.
* עזרה לאוהדים מעוטי יכולת במימון הסעות למשחקים, רכישת כרטיסים ועוד.
* דרכי הפעולה העקרוניות לצורך הגשמת מטרות אלו מתוארות בעמוד דרכי פעולה באתר זה.

הצטרפות לארגון

הצטרפות כחבר לארגון "אריות יהודה" הינה פשוטה. כל שעליך לעשות הוא למלא את טופס ההצטרפות באתר זה. לאחר הקמת הארגון נעשתה פעילות הרשמה גם ביציעי האוהדים בזמן משחקים, אך פעילות זו הסתיימה בשלב זה.

פעילויות הארגון

פעילויות הארגון הינן רבות ומגוונות. בתפקודו השוטף דואג הארגון לרכישת אביזרי עידוד, הוצאת הסעות למשחקי חוץ של הקבוצה בחינם, רכישת כרטיסים לאוהדים מעוטי יכולת, יצירת קשר עם הנהלת המועדון והנהלת מועדונים אחרים למטרת הוזלת מחירי כרטיסים וכו". סיכומי פעילויות הארגון לפי עונות מפורסמות באתר זה:

פעילויות לעונת 2013/14

פעילויות לעונת 2012/13

פעילויות לעונת 2011/12

פעילויות לעונת 2010/11

פעילויות לעונת 2009/10

פעילויות לעונת 2008/09

פעילויות לעונת 2007/08

תקציב הארגון

תקציבו של ארגון "אריות יהודה" מבוסס על תרומות, ומשתנה בתדירות גבוהה בעקבות פעילויותיו השונות. רוב התורמים הינם אוהדי הקבוצה ובעלי עסקים הקשורים למועדון ו/או אוהדים את הקבוצה, כדוגמת שלומי טוב מ"א.ש פרזול", "מעדני הטלה", "גלידת שטראוס" ומפעל הבדים של רוני רצון.

אוהדי הקבוצה וחברי הארגון נוהגים לתרום בזמן משחקים, כאשר נציגי הארגון אוספים תרומות בכניסה ליציעי האוהדים. בפגרת עונת 2008/09, הועמד לרשות ארגון "אריות יהודה" תקציב של כ-30,000 ש"ח ממספר גופים, בהם עיריית ת"א, הקרן החדשה לישראל, המשרד לבטחון פנים וגורמים נוספים, בעקבות השתתפותו של הארגון בפרויקט למען מיגור האלימות והגזענות ממגרשי הכדורגל.

אם הינך מעוניין/ת לתרום לארגון האוהדים, לרשותך עומדות שתי אפשרויות:

* תרומה בזמן משחקי הקבוצה. חפש את נציגי הארגון בכניסה ליציע.

* שליחת תרומה באמצעות האינטרנט – בקרוב.

 

תרומותיכם לארגון הינן קריטיות לתפקודו. הכסף שהינכם תורמים לארגון מושקע בחזרה בכם האוהדים! כל תרומה תתקבל בברכה!

* אריות יהודה באתר ההתאחדות לכדורגל

Comments are closed